МОРАТОРІЙ НА РОЗВЕДЕННЯ

Основна місія інституції «ЗООЕТИКА» -забезпечити взаємну безпеку людини та тваринного світу та гармонійне співіснування без утисків чиїхось інтересів.

Мета структури «ЗООЕТИКА» - формування нових принципів екологічної системи взаємин людини та навколишнього світу.

Функції запропонованої структури:

1. Організаторська та просвітницька діяльність.

2. Контроль.

3. Участь у судових (у тому числі адміністративних) розглядах, де представники структури виступають у ролі позивача та представляють інтереси тварин як об'єктів екологічного / зооправа.

4. Освітньо-просвітницька робота із співробітниками сторонніх структур, які безпосередньо (поліція, органи місцевого самоврядування, ветеринарні служби) або опосередковано беруть участь у процесі забезпечення благополуччя тварин.

5. Просвітницька робота з представниками ЗМІ.

6. Просвітницька робота з керівниками освітніх установ, які виховують у підростаючого покоління моральні цінності, почуття відповідальності, емпатії.

7. Ведення Єдиного державного реєстру тварин (що підпадає під захист персональних даних).

8. Робота з населенням у містах та сільській місцевості.

9. Організація служб для реагування на екстрені випадки, консультації, виїзні комісії,

10. Підготовка, організація та контроль ефективності роботи служб зооінспекції, співробітників муніципальних «Центрів реабілітації бездомних тварин».

11. Організація контролю, обліку, реєстрації, ідентифікації тварин та планового ветеринарного огляду раз на 6 місяців (наявність необхідних щеплень та контроль загального стану тварин) на наступних умовах:

  • послуги для незаможних – пільгові;
  • для власників чиї вихованці є колишніми бездомними – безкоштовно;
  • власники, які мають понад 5 тварин з метою розведення або у вигляді мініпритулку, зобов'язані зареєструвати свою діяльність, яка контролюється за місцем знаходження тварин спеціальною комісією (ветеринар, санепідстанція, зооінспектор);
  • у разі смерті тварини опікун зобов'язаний сповістити про смерть тваринного зооінспектора протягом 24 годин з наступним наданням висновку про смерть, виданого ветлікарем протягом 7 днів;
  • у разі зникнення тварини - копію заяви про зникнення до поліції.

 12. Організація контролю наявності свідоцтва у власника тварини на право утримання домашньої тварини.
 13. Розробка ефективних методів навчання та навчальних програм для курсів за видами тварин та відповідно до мети їх придбання. Після закінчення необхідного курсу учасник може отримати такі посвідчення:

  • свідоцтво на право утримувати домашню тварину;
  • свідоцтво на право утримувати певні породи собак;
  • свідоцтво на право утримувати розплідник;
  • свідоцтво на право утримувати більше 5 тварин (збори коштів на утримання – заборонені, посвідчення повинна мати кожна з осіб, яка має доступ до тварин, доглядає, контактує з ними частіше, ніж раз на 2 тижні);
  • свідоцтво на право утримувати диких тварин у неволі (екстрені випадки, комерційна діяльність заборонена);
  • свідоцтво на право утримувати сільськогосподарських тварин;

Дані про отримання або вилучення посвідчення у разі грубого порушення правил поводження з тваринами вносяться в єдину базу.

Власники, які придбали тварин до набрання цим нормативним актом чинності, повинні прослухати курс в обов'язковому порядку та отримати вищезгадані посвідчення безкоштовно. Форма проходження курсу затверджується зооінспектором для кожної конкретної ситуації окремо.

Власники, які виявили бажання взяти тварину з притулку і внесли за неї (мінімальний перші 12 місяців після виходу закону) компенсаційний внесок, зможуть відвідувати ці курси безкоштовно. Свідоцтво має особливу позначку і дійсне лише для тварин із притулку.

У випадку жорстокого поводження з твариною, встановленому спеціальною комісією, власник позбавляється свідоцтва без права на переатестацію.

Особа, яка бажає придбати тварину, зобов'язана надати довідку від лікаря про стан психічного здоров'я (для деяких із категорій курсів - також довідку про фізичне здоров'я).

14. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати податків. Передбачається, що закон про сплату податків на утримання домашніх тварин поширюватиметься лише на власників:

  • які утримують не стерилізованих тварин, причому мається на увазі, що для власників тварин, знайдених на вулиці, а також тих, що мешкали з господарем до набрання чинності цим законом, стерилізація проводиться безкоштовно;
  • які придбали тварин після набрання законом чинності. Буде зроблено суттєву диференціацію у розмірі податку для власників нестерилізованих тварин та стерилізованих - на користь власників останніх.

Власники, які взяли тварин із притулків чи з вулиці (за наявності відповідної довідки з поліції) від податків звільняються.

 15. Розробка, впровадження та розвиток нового, актуального напряму в освіті, пов'язаного із зоологічним та екологічним правом.